ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΩΝ 34ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ

Τη Δευτέρα 20 Μαρτίου το σχολείο μας παρουσίασε τη θεατρική του παράσταση στα πλαίσια των 34ων Παγκύπριων Σχολικών Αγώνων Θεάτρου. Η παράσταση ήταν εξαιρετική, οι ηθοποιοί-μαθητές και μαθήτριες ερμήνευσαν με ζωντάνια και παραστατικότητα τους ρόλους τους, οι χορογραφίες συνέβαλαν στο θέαμα, ενώ οι σκηνικές κατασκευές, τα κοστούμια, οι φωτισμοί και η πρωτότυπη μουσική σύνθεση και εκτέλεση επί σκηνής, όχι μόνο πλαισίωσαν τις ερμηνείες, αλλά έδωσαν και το δικό τους στίγμα πρωτοτυπίας στην παράσταση, αποδεικνύοντας έτσι, ότι η πρόσληψη της αρχαίας αττικής κωμωδίας μπορεί να πάρει επίκαιρο χαρακτήρα και να στείλει μηνύματα στους ανθρώπους της δικής μας εποχής. Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές για την άρτια παρουσία τους.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΑΤΡΟΥ