ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΔΙΑΣΚΕΨΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Το σχολείο μας σήμερα εκπροσωπήθηκε και συμμετείχε ενεργά με 7 μαθητές/τριες στη «Συζήτηση των αποτελεσμάτων της Διάσκεψης για το μέλλον της Ευρώπης», που διοργανώθηκε στη Λάρνακα με τη συμβολή του Europe Direct Λάρνακας. Χαιρετισμούς απηύθυναν ο πρέσβης της Τσεχίας στην Κύπρο, ο δήμαρχος Λάρνακας, κ. Ανδρέας Βύρας, ο Γ.Γ. Ευρωπαϊκών υποθέσεων του Υπουργείου Εξωτερικών, κ. Λούης Τηλεμάχου και η πρόεδρος της Βουλής των αντιπροσώπων, κ. Αννίτα Δημητρίου. Τοποθετήσεις έκαναν οι ευρωβουλευτές Λευτέρης Χριστοφόρου και Κώστας Μαυρίδης. Της συζήτησης ηγήθηκαν ο επικεφαλής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Κύπρο, κ. Ανδρέας Κεττής, η επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Επιτροπής στην Κύπρο, κ. Μυρτώ Ζαμπάρτα και η εκπρόσωπος της Βουλής των αντιπροσώπων, κ. Φωτεινή Τσιρίδου.