ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ – 1η ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Η Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου ήταν η 1η μέρα προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο για τη σχολική χρονιά 2023-2024. Οι μαθητές παρουσιάστηκαν στις 7.30 το πρωί και μέχρι τις 8.00 είχαν την ευκαιρία να ανταμώσουν ξανά με τους φίλους τους. Στις 8.00 συγκεντρώθηκαν στην κεντρική αυλή του σχολείου, όπου ο Διευθυντής τους καλωσόρισε, ιδιαίτερα τους νεοεισερχόμενους μαθητές Α΄ Γυμνασίου και Λυκείου. Στη συνέχεια η κάθε τάξη συγκεντρώθηκε σε διαφορετικό σημείο του σχολείου, όπου έγινε η κατανομή τους στα τμήματα. Κατά τη διάρκεια της ημέρας οι μαθητές πήραν τα διδακτικά τους βιβλία, ατομικό πρόγραμμα και συζήτησαν με τους υπεύθυνους καθηγητές τους θέματα που αφορούν τους κανονισμούς για την ομαλή λειτουργία του σχολείου. Ευχή όλων, μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!Η Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου ήταν η 1η μέρα προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο για τη σχολική χρονιά 2023-2024. Οι μαθητές παρουσιάστηκαν στις 7.30 το πρωί και μέχρι τις 8.00 είχαν την ευκαιρία να ανταμώσουν ξανά με τους φίλους τους. Στις 8.00 συγκεντρώθηκαν στην κεντρική αυλή του σχολείου, όπου ο Διευθυντής τους καλωσόρισε, ιδιαίτερα τους νεοεισερχόμενους μαθητές Α΄ Γυμνασίου και Λυκείου. Στη συνέχεια η κάθε τάξη συγκεντρώθηκε σε διαφορετικό σημείο του σχολείου, όπου έγινε η κατανομή τους στα τμήματα. Κατά τη διάρκεια της ημέρας οι μαθητές πήραν τα διδακτικά τους βιβλία, ατομικό πρόγραμμα και συζήτησαν με τους υπεύθυνους καθηγητές τους θέματα που αφορούν τους κανονισμούς για την ομαλή λειτουργία του σχολείου. Ευχή όλων, μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!